Big Builders (4-5 Yaşlar İçin)

.

ETKİNLİK ADI: Big Builders Yeni Dönem (Online veya Yüz yüze)

TARİH: Yüz Yüze 25 Eylül’den itibaren, online 8 Kasım haftasından itibaren; haftada 1 gün

SEVİYE:  4-5 yaş arası okul öncesi öğrenciler için uygundur.

ONLINE CANLI ATÖLYELER İÇİN  GÜN/ SAATLER:

*Online atölyelerimiz Zoom Platformu üzerinden en fazla 6 kişilik sınıflarda canlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Her Cuma / 17:00-18:00  veya

Her Pazar/ 10:00 – 11:00 veya

Her Pazar / 12:00 – 13:00

YÜZ YÜZE ATÖLYELER İÇİN  YER /GÜN/ SAATLER:

*Yüz yüze atölyelerimiz alan büyüklüğüne göre en fazla 6-8 kişilik sınıflarda dezenfektan önlemleri alınmış olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler ve öğretmenler atölyeye  maske ile katılır ve her atölye öncesi tüm katılımcıların HES kodu sistemden kontrol edilir. Temin ettiğimiz kitler her atölye sonrasında püskürtmeli dezenfektanlar ile temizlenerek bir sonraki atölyeye hazır hale getirilmektedir. 

*Yüz yüze atölyelerimizde atölyeye ilk defa katılacak öğrencilerimiz öncelikle ilk ders ücretini ödeyecek, devam etmeleri halinde dönem ücretinin tamamı alınacaktır. Kaçırılan dersler için telafi imkanı yoktur.

Her C.tesi / 11:00 – 11:45 / Maltepe ( Malte Business Center )

ÜCRET: 1 dönem 8 haftadan oluşur. Programın tamamı 32 hafta yani 4 dönemden oluşmaktadır.

8 Haftalık Online Kur Ücreti: 640 TL (Kdv Hariç) + 830 TL Kit Ücreti (Bir defaya mahsus /Zorunlu)*

8 Haftalık Yüz Yüze Kur Ücreti: 800 TL (Kdv Hariç)+ Kit Ücreti (İstenirse)

Kayıt Ol
Kendi Kitinizin Sahibi Olmak istiyorsanız:

Online atölyelerimiz ve yüz yüze atölyelere kendi kitiyle katılmak isteyen öğrencilerimiz için geliştirilen çoklu parçalı kitlerimiz yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından programlarımıza özel olarak geliştirilmiştir. 124 parça ve bu parçaları içine koyacağınız bölmeli düzenleyiciden oluşur. Bu temel kit ile 32 haftalık Big Builders programının tamamına katılmak mümkündür. Kitin ücreti eğitim ücretinden farklı olarak 830 TL (KDV hariç)’dir.

Atölye Sırasında Bizim Temin Ettiğimiz Kiti Kullanmak İstiyorsanız:

Yüz Yüze atölyelerde kullandığımız kitler; müfredatlarımızı uygulamamız için gerekli K’nex Kids® parçaları ve atölye sırasında bu parçaları hızlıca bulmanıza imkan veren özel bir düzenleyiciden oluşur. Bu kit öğrencilerin olmaz, her atölye sonunda öğrenciler kitleri atölyede bırakır dolayısıyla ekstra bir kit ücreti yoktur. Temin ettiğimiz kitler ve yönergeler her atölye sonrasında püskürtmeli dezenfektanlar ile temizlenerek bir sonraki atölyeye hazır hale getirilmektedir.

ETKİNLİK HAKKINDA:

Okul öncesi programımız Big Builders Programında bir dönem, 8 atölyeden (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır. Ayrıca Yaz Döneminde isteyenlere opsiyonel EK Program mevcuttur.)

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz K’NEX® ve benzeri yapı oyuncaklarından oluşan özel kitlerle, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlayacak, yaratıcılıklarını, iletişim yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirecek. Yaratmayı daha çok sevecek, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler. Çevre, dünya, hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgilerini artırıp, mühendislik terimleri ile tanışacaklar, basit fen ve matematik konularına giriş yapacaklar.

Big Builders Programında Neler Var? Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi basit matematik ve fen terimleriyle tanıştıracak, merak uyandıracak. Çocuklar yapacağımız basit deneyler ve sonrasında inşa edecekleri modellerle merkezkaç kuvveti, yerçekimi, sürtünme gibi kavramlarla uygulamalı olarak tanışacaklar. Sene boyunca devam eden programda değik şekiller, mekân algısı ve hareketli/hareketsiz yapılar hakkında sohbet edeceğiz. Modellerimizden birçoğu hayvan ve doğa temalarını içerdiği için çocuklar basit biyoloji kavramları ve doğa olaylarını da öğrenecekler.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir global eğitim firmasıdır.

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve yüz yüze veya canlı online olarak gerçekleştirdiğimiz e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?