Big Builders Ev Atölyesi (4-6 Yaşlar İçin)

.

ETKİNLİK ADI: Big Builders Ev Atölyesi

GÜN/ SAAT / SIKLIK: Karşılıklı belirleyeceğimiz gün/saatlerde, haftada 1 gün 45 dakika şeklinde gerçekleşir.

ETKİNLİK YERİ: Ev atölyelerimiz boyunca e2 eğitmenimiz kendi özel aracıyla belirlenen saat aralığında grubun atölyeler için belirlediği lokasyona gelerek atölyeleri gerçekleştirir.

SEVİYE: 4 yaştan itibaren okul öncesi öğrenciler için uygundur.

ÜCRET: 1 dönem yani 8 hafta toplam ücreti 8.000 TL + KDV; katılımcı öğrenciler arasında bölünür. ( Atölye başı 1.000 TL + KDV) . Fiyatlandırma öğrenci sayısından bağımsızdır ve bir atölyeye en fazla 8 öğrenci katılabilir. Atölyeye ilk defa katılacak gruplar öncelikle 1.000 TL + KDV olan ilk  atölye ücretini ödeyecek, devam etmeleri halinde dönem ücretinin kalanı alınacaktır. Grubun tamamının atölye gün/saatini değiştirmek istemesi halinde, atölye gün/saati değişebilir. Atölyenin gerçekleştiği ama grup içinde münferit öğrencilerin kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı ve para iadesi yoktur.

*Merkez ofisimizin bulunduğu Maltepe’ye komşu olan ilçelerin dışındaki daha uzak ilçelerde yol maliyeti de fiyata eklenecektir.

Atölye İste

ETKİNLİK HAKKINDA:

Okul öncesi programımız Big Builders Programında bir dönem, 8 etkinlikten (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır. Ayrıca Yaz Döneminde isteyenlere opsiyonel EK Program mevcuttur.)

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz özel K’NEX® ve benzeri yapı oyuncaklarından oluşan kitler ile, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlayacak, yaratıcılıklarını, iletişim yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirecek. Yaratmayı daha çok sevecek, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler. Çevre, dünya, hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgilerini artırıp, mühendislik terimleri ile tanışacaklar, basit fen ve matematik konularına giriş yapacaklar.

Big Builders Programında Neler Var? Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi basit matematik ve fen terimleriyle tanıştıracak, merak uyandıracak. Çocuklar yapacağımız basit deneyler ve sonrasında inşa edecekleri modellerle merkezkaç kuvveti, yerçekimi, sürtünme gibi kavramlarla uygulamalı olarak tanışacaklar. Sene boyunca devam eden programda değik şekiller, mekân algısı ve hareketli/hareketsiz yapılar hakkında sohbet edeceğiz. Modellerimizden birçoğu hayvan ve doğa temalarını içerdiği için çocuklar basit biyoloji kavramları ve doğa olaylarını da öğrenecekler. Daha detaylı bilgi için müfredatı talep ediniz.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir global eğitim firmasıdır.

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?