Programlarımız

.

Yapı Oyuncakları ile STEM Programları

e² Genç Mühendisler çocuklarınıza fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematiğin (STEM) temellerini hem teorik hem uygulamalı olarak öğretir. Bunu yaparken EDUTAINMENT (Eğitim + Eğlence = Eğlenerek Öğrenme) yaklaşımını kullanır; K’NEX®, LEGO® ve/veya benzeri yapı oyuncakları ile  uygulamalı olarak gerçekleştirdiğimiz STEM programlarımız sayesinde çocuklar onlara karmaşık gelen konuları eğlenerek öğrenir, öğrendikçe sevmeye başlar ve aslında ders yaptıklarının farkına bile varmazlar.

Anaokulu/sınıfı, ilkokul ve ortaokul seviyesindeki STEM programlarımız içinde hem fen, matematik ve mühendislik ağırlıklı, hem de yazılım ağırlıklı programlarımız var. Her program çocukların pedagojik gelişimlerine uygun olarak kendi içinde ve bir bütün olarak, tüm programlar, birbirini takip etmek suretiyle, sarmal öğrenmeye metoduyla hazırlanmıştır.

Programlarımızda çocuklara öncelikle etraflarında gördükleri, kullandıkları araçların mekanik çalışma prensiplerini, bu prensiplerin temelindeki fizik, matematik ve makina mühendisliği konularını öğretmeyi hedefliyoruz. Bu yüzden ilkokul ve ortaokul seviyesi programlarımızın ilk aşaması fen, matematik ve mühendislik alanlarına ağırlık veriyor. Daha sonra ağırlık, bu araçlara, istenilen amaca uygun ideal komutu verecek yazılım sistemlerini entegre edebilecekleri yazılım mühendisliğine kaydırılıyor. Uzun vadede hedefimiz, çocuklara, insanın ortaya çıkan yeni ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni bir aracı icat edebilecekleri temel donanımları vermek. Kısacası farklı seviyelerde fen, matematik, mühendislik ağırlıklı programlarımızı, yazılım mühendisliği ağırlıklı robotik programlarımız takip ediyor.

                                               Big Builders (4-6 yaş)

Programımız küçük yaş gruplarındaki çocukları fen bilimlerinin temelleri ile buluşturuyor.

Big Builders Programı 4-6 yaş okul öncesi öğrencileri için uygundur.

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem çözme becerilerini geliştirmek.

Ortalama atölye süresi: 45 dakika

BIG BUILDERS’I KEŞFET

Bricks Challenge (7-11 yaş)

Programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ve motorize LEGO® modelleri kullanarak, ilkokul seviyesi çocuklarını, onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik, karmaşık gelebilecek mühendislik konuları ile tanıştırıyor.

Program 7-11 yaş öğrenciler için uygundur. (ilkokul 1.sınıftan itibaren) 

Fen, matematik ve makine mühendisliği ağırlıklı programın birincil hedefi, çocukları korktukları fen, matematik konularına eğlenecekleri şekilde hazırlamak, makina mühendisliğinin temelleri ile tanıştırmak, bu alanları onlara sevdirmek.

Ortalama atölye süresi: 60 dakika

BRICKS CHALLENGE’I KEŞFET

Robo Bricks (Bricks Challenge Mezunları ile 10-12 yaş)

Bu programda çocuklarınız kendi robotlarını programlıyor.

Program, Bricks Challenge programını bitirmiş öğrencilerimiz veya 10 -12 yaş için uygun.

Yazılım ağırlıklı programın birincil hedefi, çocukların algoritmik düşünme becerilerini geliştirmektir. Bu programda PMP tekniği kullanılır ve bu kapsamda çocuklar sadece algoritmayı öğrenmekle kalmaz, atölye sırasında onlara verilen bir Problemi çözmeyi, Model üzerinde uygulamayı ve Proje olarak baştan sona planlayıp yürütmeyi de öğrenirler.

Ortalama atölye süresi: 75 dakika

ROBO BRICKS’İ KEŞFET

Galileo Technic (Bricks Challenge Mezunları ile 11-14 yaş)

Programımız uygulamada motorize LEGO® modelleri kullanarak, ortaokul seviyesi çocuklarını, okulda gördükleri fen ve matematik konularını eğlenerek anlamalarını, makine mühendisliğinde gelişmelerini sağlıyor.

Program, daha önce Bricks Challenge Programını bitirmiş öğrencilerimiz veya 11-14 yaş için uygun.

Programın birincil hedefi, çocukların fen ve matematik derslerine destek verip, araçların mekanik işleyişlerine aşinalıklarını geliştirerek bu alanlarda karşılaşabilecekleri problemlere çözüm getirme becerilerini geliştirmek.

Ortalama atölye süresi: 75 dakika

GALILEO TECHNIC’İ KEŞFET

Robotics (Galileo Technic Mezunları ile 12-15 yaş)

Robot dünyasına profesyonel mühendislik bakış açısıyla adım atıyoruz.

Program, Robo Bricks ve Galileo Technic programlarını bitirmiş öğrencilerimiz veya 12-15 yaş için uygun.

Ortalama atölye süresi: 90 dakika

ROBOTICS’İ KEŞFET

Online Play Machines (6-10 yaş)

6-10 yaş için uygun Online Tatil Programımız Play Machines’de bir dönem 5 etkinlikten (5 hafta), programın tamamı ise 4 dönemden oluşuyor. Programımıza katılacak öğrencilerimize, Young Engineers tarafından özel olarak üretilmiş 369 parçalık motorize kitler temin ediliyor ve kitler öğrencilerimizin oluyor.

Programımız, mekanik ve robotik modelleri keyifle inşa ederken, çocukları gerçek hayatta gördükleri makinelerin temel çalışma prensipleriyle tanıştırıp, eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyor.

Ortalama atölye süresi: 60 dakika

PLAY MACHINES’İ KEŞFET

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?