Robo Bricks (10-12)

.

LEGO ® ile Robotik Kodalama Atölyeleri (Robo Bricks)

Bricks Challenge Mezunu veya 10-12 yaş arası öğrenciler için uygun

Ortalama atölye süresi: 75 dakika

Robo Bricks, öğrencilerin LEGO ® parçalarını ve LEGO ® WeDo grafik programını kullanarak robot yapmaları için yazılım mühendisliğini, teknolojiyi, girişimciliği ve matematiği bir arada öğretir.

Şu anda bu program için planlanmış bir atölye bulunmamaktadır. Gelecek etkinliklere kayıt olmak için tıklayın.

Öğrenciler her derste, önceden belirlenmiş komutları yerine getirecek robotlar yapmaya çalışırlar. Hedefimiz öğrencilerin bilgisayarda algoritma yaratma becerilerini ve yazılan kodların uygulamadaki sonuçlarını anlama becerilerini geliştirmek.

Programı tamamlayan her öğrencinin bir yazılım ve mühendislik projesi tasarlayıp potansiyel yatırımcılara fikirlerini sunulabilecek düzeye gelmesi sağlanır. Amacımız, çocuklara ileriki kariyerlerinde ihtiyaç duyabilecekleri profesyonel becerileri kazandırmak.

Robo Bricks Programında Neler Var?

e² Genç Mühendisler öğrencilerinin her zaman için bir önceki müfredatın üzerine eklenen daha gelişmiş bir müfredatla çalışmalarını hedefler. Robo Bricks, makine mühendisliği alan katılımcıları öğrendikleri bilgilerle robotların dünyasına sokar.

Zengin programımız birtakım pratik yazılım ve makine mühendisliği ilkelerini öğretiyor. Algoritma planlaması, takma kod formülasyonu, akış çizelgesi, We-Do Programı, girdi-çıktı uygulamaları, looplar, çoklu kod parçacıkları, klavye işlemleri, sensör uygulamaları ve hesaplama emirleri program dahilinde işlenecek konulardan bazıları.

Robo Bricks aynı zamanda öğrencileri çağımızın gerektirdiği profesyonel becerilerle ve girişimcilik dünyasıyla tanıştırıp, onlara pazar analizi ve ürün tanıtımı yapmayı, Microsoft Power Point’i ve diğer sunum yöntemlerini öğretiyor.

Robo Bricks Programının Diğer Kazanımları:

  • Algoritmik düşünmeye giriş yapılması
  • İngilizce yazılım terminolojisinin öğrenilmesi
  • Yöntemsel düşünmeye alışmak
  • Belirli bir tarihe final projesi teslim edecek şekilde zamanı kullanabilme
  • Sunum becerilerinin gelişmesi
  • Takım halinde verimli çalışabilme
  • Eleştirel ve yaratıcı düşünme becerisinin gelişmesi

Robo Bricks Modellerinden Bazıları:

  • Mekanik/Elektronik cihazlar ve oyunlar
  • Verilen görevleri yerine getiren robotlar
× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?