Küçük Dahiler Big Builders STEM Programı Duyuru

.

BIG BUILDERS STEM PROGRAMI, SEÇMELİ ETÜT DUYURUSU

Merhaba Sevgili Velilerimiz,

Okulumuzda 4 ve 5 yaşlar için haftada 1, 15:30-16:15 arasında Harvard Eğitim Bilimleri Enstitüsü onaylı Big Builders STEM Programı seçmeli etüt olarak uygulanmaya başlanacaktır. Okulumuza özel, dışarıdaki fiyatlar üzerinde %20 indirim uygulanacak olup aylık (4 hafta) fiyat 288 TL olacaktır.

Sayfada program ile ilgili detaylı bilgiler mevcuttur. Ayrıca sunum ve detaylı sorularınız için önümüzdeki hafta online bir ZOOM Toplantısı organize edilecektir. Lütfen sorularınız ve toplantı katılımız için bize dönüş yapınız.

Teşekkürler

Big Builders Nasıl bir Program? Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz K’NEX® ve benzeri yapı oyuncaklarından oluşan özel kitlerle, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlayacak, yaratıcılıklarını, iletişim yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirecek. Yaratmayı daha çok sevecek, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler. Çevre, dünya, hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgilerini artırıp, mühendislik terimleri ile tanışacaklar, basit fen ve matematik konularına giriş yapacaklar.

Big Builders Programında Neler Var? Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi basit matematik ve fen terimleriyle tanıştıracak, merak uyandıracak. Çocuklar yapacağımız basit deneyler ve sonrasında inşa edecekleri modellerle merkezkaç kuvveti, yerçekimi, sürtünme gibi kavramlarla uygulamalı olarak tanışacaklar. Sene boyunca devam eden programda değişik şekiller, mekân algısı ve hareketli/hareketsiz yapılar hakkında sohbet edeceğiz. Modellerimizden birçoğu hayvan ve doğa temalarını içerdiği için çocuklar basit biyoloji kavramları ve doğa olaylarını da öğrenecekler.

Kitler:

Atölyelerde çocuklara temin edilen kitler; müfredatın uygulanması için gerekli K’nex Kids® parçaları ve atölye sırasında bu parçaları hızlıca bulmasına imkan veren özel bir düzenleyiciden oluşur. Bu kit öğrencilerin olmaz, her atölye sonunda öğrenciler kitleri atölyede bırakır dolayısıyla ekstra bir kit ücreti yoktur. Atölye sırasında temin edilen kitler ve yönergeler her atölye sonrasında UVC ışık ve püskürtmeli dezenfektanlar ile temizlenerek bir sonraki atölyeye hazır hale getirilmektedir. Kit aynı gün içerisinde sadece tek bir öğrenci tarafından kullanılır, dezenfekte edildikten sonra tekrar kullanım için 1 gün bekler.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir global eğitim firmasıdır.

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve yüz yüze veya canlı online olarak gerçekleştirdiğimiz e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?