Robo Bricks Düzenli Kış Eğitim Programı (Mezunlarımız veya 8-12 yaşlar için)

.

ETKİNLİK ADI: Robo Bricks Yeni Dönem (Online veya Yüz yüze)

TARİH: 18 Eylül’den itibaren Her hafta; haftada 1 gün

SEVİYE:  Bricks Challenge veya Code Monkey programında en az 3 dönem bitirmiş öğrencilerimiz ile 8-12 yaş arası öğrenciler için uygundur.

ETKİNLİK HAKKINDA:

Bricks Challenge Programında en az 3 dönem bitirmiş öğrencilerimiz için için uygun temel kodlama tabanlı programımız Robo Bricks Programında bir dönem 8 atölyeden (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır. Ayrıca yaz dönemlerinde EK Program gerçekleşmektedir.)

Robo Bricks programı öğrencilerin teknoloji, yazılım mühendisliği, matematik ve girişimcilik alanlarına teorik ve pratik bir giriş yapmalarını sağlar. Bu programda, öğrencilerimiz kendi makine/robotlarını inşa etmekle kalmaz aynı zamanda onları belirli hedeflere göre programlarlar.

Öğrencilerimiz LEGO® WeDo kodlama programını kullandığımız Robo Bricks’in her atölyesinde, Lego® setlerimizi kullanarak öncelikle bir makine/robot inşa ederler ardından yaptıkları modeli istenilen fonksiyonları yerine getirmek üzere tablet ile kodlarlar. Algoritmik düşünmeye adım attıkları program sonunda takımlar halinde çalışıp proje hazırlar; başarılı bir sunum projesi ortaya çıkarmak için gerekli etkili anlatım becerilerini kullanmayı da bu şekilde öğrenirler.

Robo Bricks Programının Kazanımları Nedir? 

  • İleri algoritmik düşünmeyi geliştirme,
  • Yöntemsel düşünmeyi geliştirme,
  • Kendine güven ve kendi kendine yetebilme duygusunu geliştirme,
  • Sunum becerilerini edinme ve etkili anlatım becerilerini geliştirme,
  • Önemli 21. yüzyıl becerilerini yani, takım halinde verimli çalışabilmeyi, bilgisayar hakimiyetini, eleştirel ve yaratıcı düşünme başta olmak üzere üst düzey düşünme becerilerini geliştirme.

ONLINE CANLI ATÖLYELER İÇİN  GÜN/ SAATLER:

*Online atölyelerimiz Zoom Platformu üzerinden en fazla 6 kişilik sınıflarda canlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Her Salı/ 18:00-19:15

Her Cuma/ 18:00-19:15

YÜZ YÜZE ATÖLYELER İÇİN  YER /GÜN/ SAATLER:

*Yüz yüze atölyelerimiz en fazla 8 kişilik gruplarla gerçekleştirilmektedir.

Her Cuma / 16:15 – 17:30 / Maltepe ( Pamukspor Merkezi)

Her C.tesi / 12:15 – 13:30 / Maltepe ( Pamukspor Merkezi )

ÜCRET:  1 dönem 8 haftadan oluşur. Programın tamamı 32 hafta yani 4 dönemden oluşur. %10 kardeş indirimi mevcuttur.

8 Haftalık Online Kur Ücreti: 2.560 TL (Kdv Hariç) + Aşağıda detayları verilmiş olan kodlama ekipmanları +Bricks Challenge programında kullanılan temel set kullanılmaya devam edilecektir*

8 Haftalık Yüz Yüze Kur Ücreti: 3.200 TL (Kdv Hariç)+ Kit ve Kodlama ekipmanı Ücreti (İstenirse)

*Yüz yüze atölyelerimizde atölyeye ilk defa katılacak öğrencilerimiz öncelikle ilk ders ücretini ödeyecek, devam etmeleri halinde dönem ücretinin tamamı alınacaktır.

*Eğitim bedeli üzerinden %10 kardeş indirimi veya % 10 Öğretim Görevlisi indirimi mevcuttur. İndirimlerden sadece biri uygulanır. Öğretim görevlisi iseniz, lütfen ödeme mailini aldığınızda belgenizi ibraz ederek bize bilgi veriniz.

*Eğitim ücretlerimiz her sene Temmuz ve Ocak ayında açıklanan asgari ücret oranları doğrultusunda güncellenmektedir.

*Online atölyeler için ekipman almak gereklidir. Yüz yüze atölyelere dilerseniz satın aldığınız kendi kitiniz ile katılabilirsiniz veya bizim size temin edeceğimiz kitleri kullanabilirsiniz. Dönem sırasında öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Fakat öğrenci kendi kitini satın aldığı takdirde; hem online hem yüz yüze atölyeler için katılımcılara temin edilen portal üzerinden gerçekleşen atölyelerin yönergelerine ve özetlerine ulaşmaları mümkündür. Atölyeyi kaçıran ve/veya geçmiş atölyeleri tekrar yapmak isteyen öğrenciler bu portala girerek geçmiş atölyelerin yönergelerine ulaşabilirler.

*Bir atölye sırasında tek kitten 1 model yapılabilir. Online veya yüz yüze atölyelere 2 kardeş katıldığında eğitim bedeli toplamı üzerinden (kit hariç) %10 kardeş indirimi uygulanır. Online atölyelerde şayet aynı evden yaşları yakın 2 kardeş tek kiti paylaşarak atölyeye aynı seansta katılmak isterlerse, 2.çocuk için eğitim bedelinin yarısı kadar fark ödenmesi gerekmektedir. 

*Küçük kardeşlerin online atölye sırasında ağabey/ablalarının yanlarında olmaları derse katılan öğrencilerimizin dikkatini dağıtabilir. Bu konuda hassasiyetinizi rica ediyoruz.

Kayıt Ol

*ONLINE ÖĞRENCİLERDE KODLAMA İÇİN TEMİN EDİLMESİ GEREKLİ EKİPMANLAR:

Bu programa devam edecek öğrencilerimizin kodlama kısmı için ekstra ekipmana ihtiyacı oluyor. WeDo 2.0 Orta Motor (x2 adet), WeDo 2.0 Akıllı Tuğla (x1 adet), WeDo 2.0 Hareket Sensörü (x1 adet), WeDo 2.0 Eğim Sensörü (x1 Adet)’den oluşan bu 5 parça maalesef LEGO® tarafından artık üretilmiyor ve muadil olarak çıkan parçaların da maliyetleri 9.000 TL +KDV üzerinde.  Bu doğrultuda çözüm olarak geçen sene AliExpress’ten muadil parçalar sipariş ettik, elbette ürünler için garanti veremiyoruz fakat yaptığımız 3 farklı alımda gerek ürünlerin ulaşımı gerekse kullanım sırasında bir problem yaşamadık ve ürünlerden memnun kaldık. Dolayısıyla bu programa katılmak isteyen öğrencilerimiz için bu 5 parçayı satın alabilecekleri sayfanın linkini paylaşıyoruz:  TIKLAYINIZ!

Burada farklı ürünler görebilirsiniz. Bize gerekli olan 5 parçanın görselini aşağıda paylaşıyoruz. ( Okla gösterilmiş olan ilk kutucuğa tıklayınız)

Ürünlerin gelmesi 3 haftayı buluyor. O yüzden Robo Bricks’e devam etmeyi düşünen velilerimizden şimdiden sipariş vermelerini önemle rica ediyoruz.

* Ürünlerin alımı sırasında gümrük vergisi peşinen alındığı için eskisi gibi AliExpress siparişlerinde yüksek meblağ da olsa bir problem çıkmıyor. Ürünlerin bedeli gümrük dahil, o dönemki döviz kurunun durumuna göre 2.300-2.700 TL arasında değişebilir.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve yüz yüze veya canlı online olarak gerçekleştirdiğimiz e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?