Robo Bricks (Bricks Challenge Mezunları ve 10-12 Yaşlar)

.

ETKİNLİK ADI: Robo Bricks 3.Dönem/ Hafta Sonu

TARİH: 8 Şubat- 28 Mart tarihleri arasında 8 hafta

GÜN:   Her Cumartesi

YERLER / SAATLER:

Ümraniye (Smart Up Bilim ve Sanat Akademisi) Seansları: 16:15-17:30

SEVİYE: Bricks Challenge Mezunları ve 10-12 yaşlar için uygundur.

ÜCRET: 1 dönem yani 8 hafta ücreti 760 TL + KDV dir. Atölyeye ilk defa katılacak öğrencilerimiz öncelikle ilk ders ücretini ödeyecek, devam etmeleri halinde dönem ücretinin tamamı alınacaktır. Kaçırılan dersler için telafi imkanı vardır.

NOT: Sınıf kapasitesi toplam 8 kişidir. Atölyemiz 75 dakika sürer; kız ve erkek öğrenciler için uygundur.

Satın Al

ETKİNLİK HAKKINDA:

Bricks Challenge Mezunları ve 10-12 yaşlar için uygun temel kodlama tabanlı programımız Robo Bricks Programında bir dönem 8 etkinlikten (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır. Ayrıca yaz dönemlerinde EK Program gerçekleşmektedir.)

Robo Bricks programı öğrencilerin teknoloji, yazılım mühendisliği, matematik ve girişimcilik alanlarına teorik ve pratik bir giriş yapmalarını sağlar.

Öğrencilerimiz LEGO® WeDo grafik programını kullandığımız Robo Bricks’in her atölyesinde, Lego parçalarını kullanarak bir robot inşa ediyorlar ve yaptıkları robotu istenilen fonksiyonları yerine getirmek üzere programlıyorlar. Ayrıca başarılı bir sunum projesi ortaya çıkarmak için gerekli algoritmik düşünme ve etkili anlatım becerilerini kullanmayı öğreniyorlar.

Robo Bricks Programının Kazanımları Nedir? 

  • İleri algoritmik düşünmeyi geliştirme,
  • Yöntemsel düşünmeyi geliştirme,
  • Kendine güven ve kendi kendine yetebilme duygusunu geliştirme,
  • Sunum becerilerini edinme ve etkili anlatım becerilerini geliştirme,
  • Önemli 21. yüzyıl becerilerini yani, takım halinde verimli çalışabilmeyi, bilgisayar hakimiyetini, eleştirel ve yaratıcı düşünme başta olmak üzere üst düzey düşünme becerilerini geliştirme.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.