Robo Bricks (10-12 Yaşlar ve Mezunlarımız için)

.

ETKİNLİK ADI: Robo Bricks Yeni Dönem (Yüz yüze)

TARİH: 14 Kasımdan itibaren haftada 1 gün/ 6 hafta

SEVİYE:  Daha önce e2 Programlarından birini bitiren mezunlarımız ve 10-12 yaş arası kız ve erkek öğrenciler için uygundur.

YÜZ YÜZE ATÖLYELER İÇİN  YER /GÜN/ SAATLER:

*Yüz yüze atölyelerimiz en fazla 4 kişilik sınıflarda dezenfektan önlemleri alınmış olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler ve öğretmenler atölyeye galoş ve maske ile katılır ve her atölye öncesi tüm katılımcıların HES kodu sistemden kontrol edilir. Temin ettiğimiz kitler her atölye sonrasında UVC ışık ve püskürtmeli dezenfektanlar ile temizlenerek bir sonraki atölyeye hazır hale getirilmektedir. Kit aynı gün içerisinde sadece tek bir öğrenci tarafından kullanılır, dezenfekte edildikten sonra tekrar kullanım için 1 gün bekler.

Her C.tesi / 15:00 – 16:15 /  Ataşehir (Helen Doron)

ÜCRET: 1 dönem 6 haftadan oluşur.

6 Haftalık Yüz Yüze Kur Ücreti: 660 TL (Kdv Hariç)+ Kit Ücreti (İstenirse/ 700 TL + KDV)

*Yüz yüze atölyelere dilerseniz satın aldığınız kendi kitiniz ile katılabilirsiniz veya bizim size temin edeceğimiz kitleri kullanabilirsiniz. Dönem sırasında öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Satın aldığınız kit atölye sırasında kullanılan akıllı tuğla ve sensörleri içermemektedir. Bunlar atölye sırasında size ayrıca temin edilir. Dilerseniz dışarıdan ayrıca satın almanız mümkündür.

Kayıt Ol

ETKİNLİK HAKKINDA:

Mezunlarımız ve 10-12 yaşlar için uygun temel kodlama tabanlı programımız Robo Bricks Programında bir dönem 6 atölyeden (6 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır. Ayrıca yaz dönemlerinde EK Program gerçekleşmektedir.)

Robo Bricks programı öğrencilerin teknoloji, yazılım mühendisliği, matematik ve girişimcilik alanlarına teorik ve pratik bir giriş yapmalarını sağlar.

Öğrencilerimiz LEGO® WeDo grafik programını kullandığımız Robo Bricks’in her atölyesinde, Lego® ve benzeri yapı oyuncakları kullanarak bir robot inşa ediyorlar ve yaptıkları robotu istenilen fonksiyonları yerine getirmek üzere programlıyorlar. Ayrıca başarılı bir sunum projesi ortaya çıkarmak için gerekli algoritmik düşünme ve etkili anlatım becerilerini kullanmayı öğreniyorlar.

Robo Bricks Programının Kazanımları Nedir? 

  • İleri algoritmik düşünmeyi geliştirme,
  • Yöntemsel düşünmeyi geliştirme,
  • Kendine güven ve kendi kendine yetebilme duygusunu geliştirme,
  • Sunum becerilerini edinme ve etkili anlatım becerilerini geliştirme,
  • Önemli 21. yüzyıl becerilerini yani, takım halinde verimli çalışabilmeyi, bilgisayar hakimiyetini, eleştirel ve yaratıcı düşünme başta olmak üzere üst düzey düşünme becerilerini geliştirme.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve yüz yüze veya canlı online olarak gerçekleştirdiğimiz e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?