Anabilim Kariyer Akademisi “Robo Bricks STEM Programı” Duyuru

.

ROBO BRICKS ROBOTİK STEM PROGRAMI, AKA DUYURU

Merhaba Sevgili Velilerimiz,

Anabilim Kariyer Akademisi kapsamında okulumuzda Bricks Challenge Mezunlarımız ile ortaokul 5.ve 6.sınıflar için haftada 1, Robo Bricks Robotik STEM Programı uygulanmaya başlanacaktır. e² Young Engineers tarafından, 14’er haftalık 2 dönem halinde uygulanacak programda okulumuza özel, dışarıdaki fiyatlar üzerinden indirim uygulanmıştır.

Programla ilgili detaylara bu sayfa, @e2gencmuhendisler instagram hesabı ve sitenin genelinden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler

Robo Bricks Nasıl bir Program?

Robo Bricks programı öğrencilerin teknoloji, yazılım mühendisliği, matematik ve girişimcilik alanlarına teorik ve pratik bir giriş yapmalarını sağlar.

Öğrencilerimiz LEGO® WeDo programını kullandığımız Robo Bricks’in her atölyesinde, Lego® kullanarak 2’li takımlar halinde bir robot inşa ediyorlar ve yaptıkları robotu istenilen fonksiyonları yerine getirmek üzere tablet ile kodluyorlar. Algoritmik düşünmeye adım attıkları program sonunda takımlar halinde çalışıp proje hazırlıyorlar; başarılı bir sunum projesi ortaya çıkarmak için gerekli etkili anlatım becerilerini kullanmayı öğreniyorlar.

Robo Bricks Programının Kazanımları Nedir? 

  • İleri algoritmik düşünmeyi geliştirme,
  • Yöntemsel düşünmeyi geliştirme,
  • Kendine güven ve kendi kendine yetebilme duygusunu geliştirme,
  • Sunum becerilerini edinme ve etkili anlatım becerilerini geliştirme,
  • Önemli 21. yüzyıl becerilerini yani, takım halinde verimli çalışabilmeyi, bilgisayar hakimiyetini, eleştirel ve yaratıcı düşünme başta olmak üzere üst düzey düşünme becerilerini geliştirme.

Yüz Yüze Atölyelerde Temin Ettiğimiz Kitler:

Yüz Yüze atölyelerde kullanılan kitler; müfredatlarımızı uygulamamız için gerekli LEGO® parçaları, akıllı tuğla, eğim sensörü, hareket sensörü, wedo motor, tabletler ve atölye sırasında bu parçaları hızlıca bulmanıza imkan veren özel bir düzenleyiciden oluşur. Bu kit öğrencilerin olmaz, her atölye sonunda öğrenciler kitleri atölyede bırakır dolayısıyla ekstra bir kit ücreti yoktur.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler , 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir global eğitim firmasıdır.

* e² Young Engineers tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve yüz yüze veya canlı online olarak gerçekleştirdiğimiz e² atölyelerinde verilir.

* Yüz yüze atölyeler sırasında kullanılan tüm eğitim setleri, atölye sırasında kullanılmak üzere e² Genç Mühendisler tarafından temin edilecek atölye bitiminde geri alınacaktır. Sene içerisinde veliden herhangi bir ekstra ekipman istenmeyecektir.

* e² Young Engineers, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?