Anabilim Kariyer Akademisi “Galileo Technic STEM Programı” Duyuru

.

GALILEO TECHNIC STEM PROGRAMI, AKA DUYURU

Merhaba Sevgili Velilerimiz,

Anabilim Kariyer Akademisi kapsamında okulumuzda 11-14 yaş seviyesi için haftada 1, Galileo Technic STEM Programı uygulanmaya başlanacaktır. e² Young Engineers tarafından, 12’şer haftalık 2 dönem halinde uygulanacak programda okulumuza özel, dışarıdaki fiyatlar üzerinde %15 indirim uygulanmıştır.

Programı uygulayacak öğretmenler aşılı olacak, atölye sırasında öğrenci ve öğretmenler maske ile katılacaktır. Programla ilgili detaylara bu sayfa, @e2gencmuhendisler instagram hesabı ve sitenin genelinden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler

Galileo Technic Nasıl bir Program? Galileo Technic, çocukların LEGO® ile inşa edilmiş motorize modelleri kullanarak, makine mühendisliğinin temel ilkelerini kullanmalarını sağlayan ileri düzey, konu odaklı bir çalışma programı. Bu programla, bir makinenin çalışma prensibinin fiziksel, matematiksel ve teknik yönlerini inceleyen çocuklar, kendi makinelerini inşa etmek için izlemeleri gereken en uygun ve verimli yöntemi bulmayı öğrenecekler. Öğrencilerimiz ileri mühendislik seviyesinde düşünmeyi, problemleri doğru analiz etmeyi ve en verimli şekilde çözmek için fiziği ve matematiği kullanmayı öğrenecekler. Normalde onlara komplike gelen konuları anladıkları için çok daha sevecekler

Galileo Technic Programında Neler Var? 

Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

İşlediğimiz konulardan bazıları: Çok kanallı transmisyon sistemleri, mekanik koordinasyon, dönme eksenindeki cismin hareketi, ağırlık merkezi ve destek noktası, farklı dişli çark uygulamaları, enerji tüketimi, geri dönüşüm uygulamaları bunlardan bazıları

Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.

Yüz Yüze Atölyelerde Temin Ettiğimiz Kitler:

Yüz Yüze atölyelerde kullanılan kitler; müfredatlarımızı uygulamamız için gerekli LEGO® parçaları, motor, pil kutusu, lastik ve atölye sırasında bu parçaları hızlıca bulmanıza imkan veren özel bir düzenleyiciden oluşur. Bu kit öğrencilerin olmaz, her atölye sonunda öğrenciler kitleri atölyede bırakır dolayısıyla ekstra bir kit ücreti yoktur.

Kendi Kitinizin Sahibi Olmak İstiyorsanız:

Online atölyelerimiz için geliştirilen motorize ve çoklu parçalı kitlerimiz yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA) tarafından programlarımıza özel olarak geliştirilmiştir. 421 parça, motor, pil kutusu, lastik ve bu parçaları içine koyacağınız bölmeli düzenleyiciden oluşur. Bu temel kit ile her biri 24 haftalık 3 farklı Young Engineers programına katılmak mümkündür. Parçalar LEGO® ile uyumludur. Kit size açılmamış halde, paketli olarak teslim edilir. Pil kutusunu çalıştırmanız için gerekli pilleri içermez. Kitin ücreti eğitim ücretinden farklı olarak 1.050 TL+ Kdv; 1.240 TL’dir.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler , 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir global eğitim firmasıdır.

* e² Young Engineers tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve yüz yüze veya canlı online olarak gerçekleştirdiğimiz e² atölyelerinde verilir.

* Yüz yüze atölyeler sırasında kullanılan tüm eğitim setleri, atölye sırasında kullanılmak üzere e² Genç Mühendisler tarafından temin edilecek atölye bitiminde geri alınacaktır. Sene içerisinde veliden herhangi bir ekstra ekipman istenmeyecektir.

* e² Young Engineers, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?