Play Machines 1 Yaz Programı (6-10 Yaşlar İçin)

.

ETKİNLİK ADI: Play Machines 1 Yaz Programı

TARİH: 14 Haziran haftasından  itibaren haftada 1 gün / 5 hafta

SEVİYE:  6-10 yaş arası öğrenciler için uygundur. Daha önce başka bir programımızda en az 1 kur bitirmiş veya en az  2015 doğumlu öğrenciler katılabilir.

ONLINE CANLI ATÖLYELER İÇİN  GÜN/ SAATLER:

*Online atölyelerimiz Zoom Platformu üzerinden en fazla 6 kişilik sınıflarda canlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Her Pazar 10:00-11:00

Her Pazar 14:30-15:30

5 Haftalık Online Kur Ücreti (Kdv Hariç): 500 TL + 700 TL Kit Ücreti (Bir defaya mahsus /Zorunlu)*

*Online atölyeler için kit almak zorunludur. Dönem sırasında öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Fakat öğrencilerin onlara temin edilen portal üzerinden gerçekleşen atölyelerin yönergelerine ve özetlerine ulaşmaları mümkündür. Atölyeyi kaçıran ve/veya geçmiş atölyeleri tekrar yapmak isteyen öğrenciler bu portala girerek geçmiş atölyelerin yönergelerine ulaşabilirler.

*Bir atölye sırasında tek kitten 1 model yapılabilir. Atölyelere 2 kardeş katıldığında eğitim bedeli toplamı üzerinden (kit hariç) %10 kardeş indirimi uygulanır. Online atölyelerde şayet aynı evden yaşları yakın 2 kardeş tek kiti paylaşarak atölyeye aynı seansta katılmak isterlerse, 2.çocuk için eğitim bedelinin yarısı kadar fark ödenmesi gerekmektedir. 

*Küçük kardeşlerin atölye sırasında ağabey/ablalarının yanlarında olmaları derse katılan öğrencilerimizin dikkatini dağıtabilir. Bu konuda hassasiyetinizi rica ediyoruz.

*Sağlık çalışanlarına ve öğretim görevlilerine  eğitim bedeli üzerinden %10 indirim uygulanmaktadır. Sağlık çalışanı veya öğretim görevlisi iseniz, lütfen ödeme mailini aldığınızda belgenizi ibraz ederek bize bilgi veriniz.

*Kitleri dilerseniz Maltepe merkez ofisimizden teslim alabilirsiniz. Kargolama yapıldığı takdirde İstanbul içi için 25 TL, İstanbul dışı için 35 TL kargo bedeli eklenmektedir.

Kayıt Ol

KİTLER:

e2 Genç Mühendisleri Türkiye’ye getirdiğimizden beri bizlere hep kitleri satın almanın mümkün olup olmadığını sordunuz. Artık cevabımız evet!

Motorize ve çoklu parçalı Play Machines kitleri yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından bu programa özel, online eğitim amaçlı olarak geliştirilmiştir. Programı satın aldığınızda size temin edilecek olan kit, 369 parça, motor, pil kutusu, lastik ve bu parçaları içine koyacağınız 12 bölmeli düzenleyiciden oluşur. Parçalar LEGO® ile uyumludur. Kit size açılmamış halde, paketli olarak teslim edilir. Pil kutusunu çalıştırmanız için gerekli pilleri içermez. (Daha detaylı bilgi için bizden Sıkça Sorulan Sorular kitapçığını isteyebilirsiniz)

Sizden Gelen Sorulara Göz Atmak için Tıklayınız!

ETKİNLİK HAKKINDA:

6-10 yaş için tatil programımız Play Machines Programında bir kur 5 atölyeden (5 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı Play Machines 1 ve 2 şeklinde toplam 4 kurdan oluşmakta, 2 kuru bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır. )

Programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ile LEGO® ve/veya benzeri yapı oyuncaklarıyla inşa edilmiş motorize modelleri kullanarak, çocukları , onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik konularıyla tanıştırıp, sevdirmeyi hedefliyor.

Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ve canlandırmasının ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize kitler ile 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

Play Machines Programında Neler Var? Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimed öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

İşlediğimiz konulardan bazıları: merkezkaç, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan basit matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.

Zoom platformu üzerinden haftada bir gerçekleşecek programımızın her kuru  5 atölyeden, programın tamamı ise 4 kurdan oluşuyor. Programımıza katılan öğrencilerimize, Young Engineers tarafından özel olarak üretilen ve 369 parçadan oluşan (motor ve pil kutusu dahil) kitlerimiz temin ediliyor ve kitler öğrencilerimizin oluyor. Kite sahip öğrencilerimizden, devam etmek istediği takdirde sonraki kurlarda sadece 5 atölyenin ücreti olan 500 TL + KDV alınıyor.

Programımız, mekanik ve robotik modelleri keyifle inşa ederken, çocukları gerçek hayatta gördükleri makinelerin temel çalışma prensipleri ile tanıştırıp, eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyor.

Öğrencilerimiz, işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımının ardından onlara daha önce temin edilmiş özel motorize kitler ve online öğrenci portalımız üzerinden paylaşılan yönergeler sayesinde 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Çevremizde gördüğümüz araçların modellerinden oluşan bu dönemde hem çok eğlenecek hem de merkezkaç, sürtünme kuvveti ve hareket iletimi gibi konulara değineceğiz.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?