Online Bricks Challenge Yaz Programı (7-11 Yaşlar İçin)

.

ETKİNLİK ADI: Online Bricks Challenge Yaz Programı

TARİH:

1.Dönem: 3-21 Temmuz

2.Dönem: 24 Temmuz-11 Ağustos

3.Dönem: 14 Ağustos- 1 Eylül

SEVİYE:  7-11 yaş arası öğrenciler için uygundur.

GÜN/ SAATLER:

*Online atölyelerimiz Zoom Platformu üzerinden en fazla 6 kişilik sınıflarda canlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Her dönem haftada 2 gün x 3 hafta : 6 atölyeden oluşmakta olup. Salı ve Cuma 11:00-12:00 veya Pazartesi-Perşembe 18:00-19:00 saat aralığında gerçekleşecektir.

1 Dönemlik ( 3 Hafta-6 Atölye) Kur Ücreti (Kdv Hariç): 1.290 TL + 2.200 TL Kit Ücreti (Bir defaya mahsus /Zorunlu)*

*Yazın 3 dönemlik Bricks Challenge programını bitiren öğrencilerimiz Eylül’de başlayacak yeni eğitim döneminde bir üst eğitim programımız olan Robo Bricks’e katılma hakkını kazanır.

*Online atölyeler için kit almak zorunludur. Dönem sırasında öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Fakat öğrencilerin onlara temin edilen portal üzerinden gerçekleşen atölyelerin yönergelerine ve özetlerine ulaşmaları mümkündür. Atölyeyi kaçıran ve/veya geçmiş atölyeleri tekrar yapmak isteyen öğrenciler bu portala girerek geçmiş atölyelerin yönergelerine ulaşabilirler.

*Bir atölye sırasında tek kitten 1 model yapılabilir. Atölyelere 2 kardeş katıldığında eğitim bedeli toplamı üzerinden (kit hariç) %10 kardeş indirimi uygulanır. Online atölyelerde şayet aynı evden yaşları yakın 2 kardeş tek kiti paylaşarak atölyeye aynı seansta katılmak isterlerse, 2.çocuk için eğitim bedelinin yarısı kadar fark ödenmesi gerekmektedir. 

*Küçük kardeşlerin atölye sırasında ağabey/ablalarının yanlarında olmaları derse katılan öğrencilerimizin dikkatini dağıtabilir. Bu konuda hassasiyetinizi rica ediyoruz.

ğretim görevlilerine  eğitim bedeli üzerinden %10 indirim uygulanmaktadır. Öğretim görevlisi iseniz, lütfen ödeme mailini aldığınızda belgenizi ibraz ederek bize bilgi veriniz.

Kayıt Ol

KİTLER:

e2 Genç Mühendisleri Türkiye’ye getirdiğimizden beri bizlere hep kitleri satın almanın mümkün olup olmadığını sordunuz. Artık cevabımız evet!

Motorize ve çoklu parçalı kitlerimiz yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından bu programa özel, online eğitim amaçlı olarak geliştirilmiştir. Programı satın aldığınızda size temin edilecek olan kit, 421 parça, motor, pil kutusu, lastik ve bu parçaları içine koyacağınız bölmeli düzenleyiciden oluşur. Parçalar LEGO® ile uyumludur. Kit size açılmamış halde, paketli olarak teslim edilir. Pil kutusunu çalıştırmanız için gerekli pilleri içermez. (Daha detaylı bilgi için bizden Sıkça Sorulan Sorular kitapçığını isteyebilirsiniz)

Bu programla ilgili detaylı Bilgilendirme Toplantısı kaydını izlemek için tıklayın!

ETKİNLİK HAKKINDA:

7-11 yaş için Bricks Challenge Yaz programında 3 haftalık 1 dönem, 6 atölyeden (haftada 2 atölye) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, yazın 3 dönemi bitiren sertifikaya ve dolayısıyla Eylül’de başlayacak yeni eğitim döneminde bir üst programa  olan Robo Bricks’e devam etmeya hak kazanmaktadır. )

Programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ile LEGO® ve/veya benzeri yapı oyuncaklarıyla inşa edilmiş motorize modelleri kullanarak, çocukları , onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik konularıyla tanıştırıp, sevdirmeyi hedefliyor.

Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ve canlandırmasının ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize kitler ile 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

Bricks Challenge Programında Neler Var? Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimed öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

İşlediğimiz konulardan bazıları: merkezkaç, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan basit matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.

Programımız, mekanik ve robotik modelleri keyifle inşa ederken, çocukları gerçek hayatta gördükleri makinelerin temel çalışma prensipleri ile tanıştırıp, eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyor.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

× Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?